A furulya fújása, nyelvtechnika, ritmusok

Gyakorold megszólaltatni a furulyát. Fújj bele a furulyába, hogy legyen elképzelésed, milyen hangon szól. Finoman próbáld, mintha buborékot akarnál fújni. A legnehezebb, de egyben a legfontosabb kezdő technika a furulya lágy, egyenletes fújása.

  • Ha túl erősen fújod, éles, kellemetlen hangja lesz. Lágyabban fújd, hogy zenei hangot adjon.

  • Rekeszizomból lélegezz és győződj meg róla, hogy egyenletesen fújod. Segít, hogy a hang folyamatos legyen.

Tanuld meg a helyes nyelvtechnikát. Amikor egy hangot játszol, a nyelveddel indíthatod el, illetve állíthatod meg. Helyezd a nyelved a szájpadlásodra a fogaid mögé. Itt kell a hangnak kezdődnie és befejeződnie is.

  • Azért, hogy ezt megtedd, próbáld a “doot” vagy a “dud” szavakat mondani, miközben a hangot játszod. Ezt a technikát nyelvezésnek hívják és és nagyon tisztává teszi a hang elejét és végét.

Játszd az első hangod. Az első, amit az emberek általában megtanulnak a B hang. Ehhez a bal hüvelykujjadal kell lefogd a hátsó lyukat. Most a bal mutatóujjaddal fogd le az első lyukat a felső oldalon a fúvóka alatt. A jobb hüvelykujjaddal egyensúlyozd a furulyát. Most gyengéden fújj bele a fúvókába, és mondd, hogy “doot” vagy “dud”. Nagyon jó!  Ez volt a B hang.

  • Ha nem ad hangot, vagy besípol, győződj meg róla, hogy teljesen lefedted-e a lyukakat és hogy az ujjaid laposak maradtak.

  • A besípolás másik oka lehet, ha túl erősen fújsz bele.

  • Gyakorold a B hangot, amíg magabiztosan nem megy.

  • Ügyelj rá, hogy ne adj hangot amikor a “doot” vagy “dud” hangot játszod.Ezek a szavak csak a helyes nyelvtechnika megtanulását segítik.